středa 22. července 2015

Jak odstranit problém s ikonou Dropboxu po aktualizaci na Linux Mint 17.2

Po aktualizaci na Linux Mint 17.2 se může v prostředí Cinnamon objevit problém s ikonou Dropboxu, která se přestane zobrazovat v dolním panelu vedle hodin. Dropbox sice v pořádku běží, ale nezobrazuje se ikona. Problém lze vyřešit tak, že si pro Dropbox vytvoříme vlastní spouštěč, u kterého nastavíme prodlevu spuštění např. na 10 sekund.

1. V Dropboxu zrušíme nastavení automatického spouštění po startu. K tomu však musíme nejprve zobrazit ikonu a rozhraní. Pomocí následujících dvou příkazů Dropbox vypněte a znovu spusťte (ikona by se měla dočasně objevit):
dropbox stop
dropbox start

2. Klikněte pravým tlačítkem na ikonu a zvolte Preferences. Zrušte volbu Start Dropbox on system startup (jinak by při každém spuštění Dropbox přepsal spouštěč svým spouštěčem, který v současné době nefunguje).


3. V menu Cinnamonu vyberte Volby > Aplikace spouštěné při přihlášení. Zobrazí se dialogové okno, ve kterém klikněte v dolní části na tlačítko Přidat a zvolte Vlastní příkaz. Vyplňte formulář podle obrázku a uložte změny. Po restaru by se již ikona měla zobrazovat.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jak opravit IMAP v Thunderbirdu po aktualizaci NOD32

Po aktualizaci NOD32 se může stát, že v Thunderbiru přestane fungovat připojení pomocí protokolu IMAP. Postup k vyřešení: Restartovat počíta...